| BAZAR SHOP | ÚVOD | FORUM | LeMANS série | OSTRAVA Cup | TECHNIKA | RECENZE | REPORTÁŽE | VÝSLEDKY | GALERIE | OSTATNÍ | DOWNLOAD | ODKAZY | KONTAKT |

 

Le Mans Serie pokračuje tuto neděli ve Frýdku Místku

Co přinese třetí podnik MLMS?

Neočekáváme tak silnou účast, jako bylo 35 vozů a jezdců při minulém závodě v Blansku, které bude v tomto seriálu vždy zlatým hřebem, ale přesto se můžeme těšit na velmi zajímavý závod. Očekáváme počet jezdců na tři finálové jízdy, tedy něco kolem 25, maximálně 30 jezdci, ale čím víc tím lépe, protože opět bude celý den vyhrazen pouze Le Mans Serii a tudíž bude času dost.

Co se týče samotné organizace závodu, původně byl naplánována na 5x20 minut, ale ze zkušeností je zřejmé, že to je příliš hodně, takže bude zkrácen. Definitivní rozhodnutí padne až podle počtu převzatých jezdců, nabízí se varianta 3x20, 4x20 nebo 4x15 minut. Před závodem bude tradiční kvalifikace, opět na nejrychlejší kolo. Pojedou se dvě kvalifikace na určitý počet minut (pravděpodobně 2x35 minut) s omezením počtu najetých kol pro každého jezdce.

Mezi favority nadcházejícího závodu bude patřit Roman Stalmach, Tomáš Rajdus (přesto že jede v LMP2, ukazuje že díky vyrovnané a rychlé jízdě může zvítězit i absolutně) a papírově by mohl k nejrychlejším patřit také Karel Pavel nebo Roman Krejčí. V LMP2 nebude chybět favorizovaný Luděk Maléř, který bude chtít oplatit Rajdusovi porážku z posledního závodu.

Ve skupině GT zatím vedoucí jezdec Pavel Melicher zajisté svede boj s vítězem závodu v Blansku Kubou Simurdou. Zajímavé je, že oba jedou s karosérii Corvette, která tak dominuje v hodnocení značek skupiny GT. Objeví se i několik nováčků v LMS. Například Ondra Macháček představí Ferrari ve skupině GT, kde pojede poprvé i například Martin Vonášek. Chybět nebude ani nejmladší jezdec tohoto seriálu, Filip Rajdus. Jen se zatím spekuluje o tom, zda pojede opět s Toyotou Supra nebo s karosérii Nissan. Nissan by totiž rád vstoupil do bojů mezi GT, kde by to měl potvrdit i Jirka Veverka, který s Nissanem jezdí. Naopak bude tentokrát chybět Nissan v LMP1, protože jezdec Krejčí bude zkoušet Porsche 962C v barvách Jagermeister. Jura Hrabec je v GT rychlá zejména v hale, ale pokusí se zabojovat i na venkovní dráze, protože zkušenosti z Blanska byly jistě cenné a podnětné. Přihlášený Michal Ochoc přijede patrně pouze v případě, že přijede více jezdců z Východních Cech, ti ale jedou svůj závod v sobotu a zatím je jich účast nejistá.

Skupina LMP1 nabídne opět souboj podvozku Xray X10, které bude zastupovat Karel Pavel, Jiří Adámek a Rostislav Zapletal. Corally opět představí Krejčí, chybět nebude ani dvojice širokých placek Asso a Trinity v rukou Zdeňka Jánoše a Petra Jaremejka. S tamiyou dokáže být patřičně rychlý Roman Stalmach, má šanci na celkové vítězství. Navíc má poprvé startovat s širokými mechy, tedy upraveným podvozkem na pancara. Snad se podaří Jiřímu Kunzovi vyřešit problém s bateriemi a rovněž pojede.

Zatím nejméně přihlášených je ve skupině LMP2. Ale i zde se bude bojovat, zejména mezi Tomášem Rajdusem a Luďkem Maléřem. Možná přijede i rychlý Miroslav Madzia. Znalost dráhy bude chtít využít Petr Goluch. Pojede i Ivoš Novosad s otevřeným prototypem Lola. Chybět nebude ani Martin Krejčí s Jaguarem a Petra Vykydalová s Toyotou TS010. Ta pojede zcela nový podvozek podobný F103GT, ale komplet postavený z tuningových dílů a plně v karbonu.

Ještě očekáváme přihlášky Jaremejka seniora i juniora a taktéž oba Fanány Stodoly. Někteří jezdci kvůli závodu přijedou z přerušené dovolené (Jakub Simurda), někteří kvůli závodu jedou na dovolenou později (Petr Goluch). Takže jsme velmi rádi, že se tento druh závodů líbí a že se opět sejde početné jezdecké pole.

V případě špatného počasí bychom závod rádi odjeli alespoň ve zkrácené podobě v době, kdy nebude zrovna liják, ale mokrá trať není překážkou v uskutečnění závodu, takže neváhejte a přijeďte :)

Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Moravian Le Mans Series  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 23.7.2010
Přečteno: 3869 x
Stránka aktualizována: 13.11.2012

Související články:Příští závod Le Mans

stránky seriálu: přihláška
seznam přihlášených
Pořadí LMS 2012
propozice LMS 2012

Doporučujeme

copyright 2009 Roman&Tomáš
TOPlist