| BAZAR SHOP | ÚVOD | FORUM | LeMANS série | OSTRAVA Cup | TECHNIKA | RECENZE | REPORTÁŽE | VÝSLEDKY | GALERIE | OSTATNÍ | DOWNLOAD | ODKAZY | KONTAKT |

 

Le Mans NIGHT race již v sobotu ve 21 hodin

Velká konkurence ve všech vypsaných skupinách

Když se jel první letošní závod Le Mans série v Rychvaldu, převažovaly osvědčené podvozky Tamiya F103GT. Moderní Xray X10 startovaly pouze 3. Ovšem při zítřejším závodě se očekává 12 až 13 těchto podvozků! Zde je vidět nejlépe, jakým směrem se závody zadohrabů ubírají.

Zítra se závodníci začnou sjíždět do rychvaldské tělocvičny cca od sedmé hodiny večerní poté, co budou ukončeny mimořádně silně obsazené závody offroadů. Trať se přestaví a nachystá na závod Le Mans serie. Registrace závodníků přinese první téměř mikulášské překvapení, ale o co přesně půjde, se nechte překvapit na místě. Ale sladké i pěkné to rozhodně bude :) Po krátké rozpravě bychom rádi zahájili kvalifikační jízdy ve 21 hodin. Na místě bude upřesněno konkrétní pojetí kvalifikace, nicméně počítáme opět se dvěmi kvalifikacemi po 15ti minutách s nájezdem omezeným na 20 kol na jízdu. Podle nejrychlejšího kola budou jezdci rozděleni do tří nebo čtyř finálových jízdy. Při počtu 21 jezdců je pravděpodobnější 3 skupiny po 7 jezdcích. Finálové jízdy budou celkem 4. Pojedou se na 10 minut každá. Součet určí pořadí, škrtat se nebude.

Během závodu, tedy od 21 hodin bude k dispozici Le Mans bufet, kde sličné dívky nabídnou domácí bábovku či buchtu, dále nebude chybět oblíbený párek v rohlíku a abychom neusnuli, tak si můžeme zajít na kávu či čaj. Ceny budou lidové, kvalita vysoká :) Možná budou ještě nějaké další vychytávky v bufetu, ale to se také necháme překvapit.

Zhruba ve 2 hodiny v noci závod skončí a bude provedeno vyhlášení výsledků, kdy každý jezdec v cíly dostane diplom za umístění. Ale protože je to poslední závod sezóny Le Mans, tak dojde i k vyhlášení celkového pořadí Moravian Le Mans Series 2010 po skupinách. Každý kdo odjel alespoň dva závody v letošním ročníku, dostane zajímavou "listinu" na památku. A aby toho nebylo málo, ihned proběhne také tombola, kde může každý jezdec něco vyhrát. Ceny věnovala firma RC Bullet (http://www.rc-bullet.cz), Team Tora (Tomáš Rajdus) a www.rc2wd.cz (Roman Krejčí). Losování proběhne tak, že v košíčku budou jména závodníků, každý tam bude tolikrát, kolika závodů Le Mans série se letos zúčastnil, takže kdo jezdil pravidelně, má větší šanci na cenu.. Každý, jehož jméno bude vylosováno si vybere některou z cen. Ovšem jeden jezdec může získat maximálně jednu cenu. Věříme, že si tento poslední závod sezóny užijeme a ti, kteří se nepřihlásili a nepřijedou, budou moci opět akorát litovat :) Samozřejmě že i závěrečné vyhlášení proběhne v duchu čertovsko-mikulášské atmosféry…A bude šampus?

A na co se těšit v samotných závodech? Ve skupině GT pojede se zbrusu novou karosérii Pavel Melicher, nyní již jistý vítěz této skupiny za ročník 2010. Ale velkou neznámou bude i pro něj start Jury Hrabce, který neponechal nic náhodě a na poslední závod si pořídil doslova bombu, protože na podvozek Xray X10 link, který pro něj zakoupil Karel Kratochvíl, osadil karosérii Saleen Mustang a aby to bylo dokonalé, osadil jej elektronikou Tekin, tedy tvrdým konkurentem nejrychlejších motorů LRP X12. Nováčkem bude Holán s krásným Nissanem. Tradičně nebude chybět Tomáš Jírů a jeho Ford GT, který rovněž příští sezónu plánuje novou karosérii, zatím vybírá tu správnou. Proslýchá se, že i on opustí F103GT podvozek, aby byl více konkurence schopný.. Zajímavostí bude Ondřej Macháček, který pojede s vozem Ferrari, který je osazený bezdušáky Sorex 40, které pro letošní zimní sezonu prosadil houževnatý Roman Štalmach ve Zlíně. Macháček i Štalmach tedy pojedou na Sorexech 40 jako první vlaštovky poháru, který se bude jezdit v příštím ročníku LMS. Otazník visí nad účastí mladého Filipa Rajduse.

Ve skupině slabších placek LMP2 bude jistě hrát první housle Tomáš Rajdus, ale uvidíme, jak mu bude stačit Luděk Maléř. Překvapit může i Petr Goluch, vítěz této skupiny z posledního závodu v Brně. Dvě dívky ve startovním poli přilákala rovněž skupina LMP2. Objeví se poprvé v LMS Lucie Krejčí, ale také zkušenější Petra Vykydalová. Mládí bude zastupovat i Vojtěch Jaremejko.

Nejsilnější skupina LMP1 zná rovněž svého celoročního vítěze, Romana Krejčího. Ten poprvé v LMS pojede s podvozkem Xray X10, se kterým objel však již tři závody, takže to nebude velká neznámá. Jisté je, že si těžko poradí s debutujícím Pavlem Rajdusem, který vnese opravdu silný vítr do celkové pořadí a je jasným favoritem v absolutním pořadí. Asi mu cestu nezkříží ani na jaře tak rychlý, ale méně spolehlivý vůz Pavla Karla. Na první místa by jistě mohl pomýšlet mladý Kuba Šimurda, který se blýskl při nedávném závodě ETS. Dalším nováčkem a neznámou je Peter Mudrák, který měl v létě velmi dobré výsledky mezi vozy 4WD. Do LMP1 se chystá i Martin Krejčí, který letos získává zkušenosti. Nebude chybět Petr Jaremejko se svou širkou plackou na 25 let starém podvozku Trinity. Překvapit může i Jiří Adámek či Rostislav Zapletal. Všichni Xray X10…

Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Moravian Le Mans Series  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 3.12.2010
Přečteno: 3834 x
Stránka aktualizována: 13.11.2012

Související články:Příští závod Le Mans

stránky seriálu: přihláška
seznam přihlášených
Pořadí LMS 2012
propozice LMS 2012

Doporučujeme

copyright 2009 Roman&Tomáš
TOPlist