| BAZAR SHOP | ÚVOD | FORUM | LeMANS série | OSTRAVA Cup | TECHNIKA | RECENZE | REPORTÁŽE | VÝSLEDKY | GALERIE | OSTATNÍ | DOWNLOAD | ODKAZY | KONTAKT |
Starší články12 hodin Blansko a Tora/Corally Team

Letos, podobně jako loni, nastoupil jako jeden z deseti týmů společný projekt Tora Teamu a Corally.cz s podvozkem Corally 10SL-P4 upraveným pro rychlou výměnu baterii a v přípravě pro jízdu v mokru. Behěm závodu i tréninkových se totiž jezdí bez ohledu na počasí, tedy i v dešti, což při ostatních RC závodech u nás bohužel není zvykem. Přípravě jsme věnovali více úsilí, než loni, ale závod nás prověřil takovým způsobem, že nás naučil, že je stále co zlepšovat. Jak to nakonec probíhalo? ... (pokračování)

Vloženo: 14.07., zařazeno v rubrice: Reportáže

Grand Prix Moravia Formule 1

  Pro letošní rok byl vypsán poprvé seriál závodů Grand Prix Moravia F1, který se bude jezdit na převážně moravských RC tratích společně se sérii Moravian Le Mans Series. Představme si blíže tento šampionát včetně propozic. ... (pokračování)

Vloženo: 23.05., zařazeno v rubrice: Reportáže

Mistrovství ČR Rtyně 2013

  Uplynulý víkend probíhaly vrcholné závody letošní zimní sezóny - Mistrovství České republiky elektro RC 1/10. Po třetí jsme se tak mohli dočkat i zápolení ve skupinách F1 a GT mimo tradiční TC modified či Stock. ... (pokračování)

Vloženo: 04.04., zařazeno v rubrice: Reportáže

Noční paráda v Rychvaldu

  Když se v roce 2010 narychlo uspořádal noční závod Le Mans série, nevědělo se vůbec, jak na to zareagují závodníci. Přeci jen začínat o 12 hodin později, než je běžně zvyklé... to může být náročně... A i když je to opravdu náročné, jezdci si závod oblíbili a tak se letos jel úspěšně třetí ročník tohoto jedinečného nočního závodu. ... (pokračování)

Vloženo: 04.12., zařazeno v rubrice: Moravian Le Mans Series

Hvězdný závod Le Mans série v Ostravě

  Sobotní závody v Ostravě byly součástí Moravsko-slezského poháru, jehož zimnímu letošním zahájení se věnujeme ve zvláštním článku. Jako vrcholný závod se zde jel v pořadí devátý letošní závod moravské Le Mans série. Již počet přihlášených, tedy 36 jezdců, signalizoval, že se bude jednak o krásný závod. Opět platilo pravidlo, že kolébka pancarů 2WD je na Moravě, zvláště té severní. ... (pokračování)

Vloženo: 13.11., zařazeno v rubrice: Moravian Le Mans Series

Novinka ve World GT: On-Point

  Poměrně velmi úspěšná konstruktérská firmy On-Point má na svém kontě řadu úspěchů ze závodů modelů 1/12. Na základě četných žádost se rozhodla firma vstoupit na stále rostoucí trh World GT ... (pokračování)

Vloženo: 13.09., zařazeno v rubrice: Podvozky

Corally vítězí ve dvou kategoriích na MČR 2012!

  MČR se jelo letos v rámci vyvrcholení letní sezóny na dráze v Náchodě. Celkem byly vypsány 4 kategorie, dvě pro 2WD a dvě pro 4WD modely aut. Podvozky Corally byly zastoupeny v obou kategoriích 2WD, tedy modelů s pohonem na zadní nápravě. ... (pokračování)

Vloženo: 03.09., zařazeno v rubrice: Reportáže

Souboj s počasím při Le Mans sérii

  První venkovní závod letošního seriálu moravské Le Mans série byl naplánován na 12. května na krásnou dráhu v Brně Bosonohách přimo u starého závodního okruhu, kde se ještě v 80. letech proháněly cestovní vozy tehdejšího atraktivního seriálu ME na okruzích. Vzpomínkou na zdejší historii automobilových závodů mohla být i účast modelů vozu Jaguar XJR9 v barvách týmu Toma Walkinshawa a Porsche 962C v barvách týmo Joest Racing, přesně, jak zde v roce 1988 na brněnském novém autodromu proháněli jezdci při dosud jediném automobilovém závodě seriálu MS na okruzích u nás. ... (pokračování)

Vloženo: 15.05., zařazeno v rubrice: Moravian Le Mans Series

Serpent představil novinku pro World GT i Pro10

  Nedávno byla představena ohlášená novinka na poli World GT. Serpent udělal upgrade svého úspěšného podvozku S100 a nabídl variantu 200LT, navíc nabízí přestavbový kit na Pro10, tedy pancara 235mm ... (pokračování)

Vloženo: 21.04., zařazeno v rubrice: Podvozky

Ostrava Cup 2011/12 pořadí a hodnocení

  Celozimní oficiální Ostrava Cup máme již za sebou, podívejme se na pořadí ve vypsaných skupinách i stručné hodnocení celého seriálu. Celkovými vítězi se stali Roman Krejčí, Kuba Zapletal a Luděk Szostek ... (pokračování)

Vloženo: 21.04., zařazeno v rubrice: Reportáže

Ostrava Cup 2011/12 průběžné pořadí

  Blíží se finále Ostrava Cupu, zimní sezóny. Zítra se od 15:30-15:45 staví dráha, pro jezdce je hala otevřena od 16:45 k prezentaci před závodem. Kvalifikace začíná v 18 hodin. Prosím závodníky o příchod mezi 16:45 a 17:15 abychom vše stihli. ... (pokračování)

Vloženo: 06.04., zařazeno v rubrice: Reportáže

MČR v Holešově, jaké bylo?

  Vyvrcholení sezóny World GT v Holešově přineslo zajímavé souboje o titul. ... (pokračování)

Vloženo: 03.04., zařazeno v rubrice: Reportáže

Vrcholem halové sezóny bude víkendové Mistrovství ČR

  Blíží se termín závodu Mistrovství České republiky RC modelů aut. Opět se pojede včetně kategorie "GT", což jsou v překladu předpisy nelimitované pancary, nejrychlejší modely aut, které u nás startují. Podívejme se na zatím přihlášené závodníky. ... (pokračování)

Vloženo: 28.03., zařazeno v rubrice: Reportáže

Zakončení a poslední závod Ostrava Cupu 7.4. odpoledne

  Podařilo se zajistit termín závěrečného závodu Ostrava Cupu na 7.4.2012 ovšem v odpoledních hodinách. Hala bude volná hruba v 16 hodin, kdy naběhne četa stavějící dráhu tak, aby bylo v 18 hodin vše připraveno k závodu. Detailní časové informace budou ještě upřesněny, ale každopádně nás čeká atraktivní večerní závod všech kategorií Ostrava Cupu, tedy 2WD Le Mans série, 2WD Formule a 4WD (open, stock a hobby). ... (pokračování)

Vloženo: 08.03., zařazeno v rubrice: Reportáže

V Holešově pokračovala Le Mans série

  Další závod Le Mans série se jel 25. února společně s podnikemu Xray Nosram Challenge Morava v Holešově, kde měl svou premiéru přesně před rokem. Snad díky termínové kolizi s prestižními závody v Hrotovicích se sešlo na startu méně vozů než loni. Přesto nebyla nouze o atraktivní souboje v poli jezdců i na špici. ... (pokračování)

Vloženo: 08.03., zařazeno v rubrice: Reportáže

Veletr hraček Nürnberg Fair Toy

  Největší evropský veletr hraček a modelů právě probíhá v německém Nürnbergu. Díky alfamodelar.cz jsem se ho také zúčastnil a připravil vetší fotogalerii toho, co mne zaujalo. Je to výběr subjektivní i s ohledem na náplň těchto stránek. Rozhodně se bylo na co dívat a den tam rychle utíkal. Podívat se tak můžete nejen na RC modely, ale i měřítkové sběratelské modely aut, ale i letadla či vláčky.. ... (pokračování)

Vloženo: 03.02., zařazeno v rubrice: Galerie

4. ročník moravské Le Mans série zahájil v Ostravě

  Třicítka přihlášených jezdců do prvního závodu letošní sezóny slibovala opět atraktivní podívanou na kterou se do Ostravy chodí dívat také stále více diváků. Zároveň se zde jel o třetí podnik Ostrava Cupu, který přítáhl na start téměř 60 modelů přesto, že se v týž den závodilo i v nedalekém Holešově a vzdálenějších Hrotovicích. Zkrátka na Ostravsku si již závody našli stabilní zázemí závodníků a fanoušků, kteří si chtějí své nablýskané modely vyzkoušet oproti konkurenci. ... (pokračování)

Vloženo: 01.02., zařazeno v rubrice: Reportáže

Ostrava Cup 28.1. tedy za týden

  Poslední lednovou sobotu pokračuje třetím závodem letošní zimní Ostrava Cup. Opět nás čeká největší koberec v ČR, kvalitní zázemí a vše co patří k těm nejlepším závodům u nás. ... (pokračování)

Vloženo: 20.01., zařazeno v rubrice: Reportáže

OPEN Tour 2012 začíná již v sobotu

  V sobotu 18. ledna začíná již sedmý ročník pohodových závodů OPEN Tour. Sedmička patří mezi ty šťastnější čísla, takže věříme, že i nám přinese štěstí a hlavně hodně vás – závodníků. ... (pokračování)

Vloženo: 19.01., zařazeno v rubrice: Reportáže

Fotovzpomínka na Trnavu

  Pro zajímavost ještě přinášíme malé fotoalbum ze závodů v Trnavě, pravda zejména 2WD vozů, takže se posaďte a kochejte :) ... (pokračování)

Vloženo: 16.01., zařazeno v rubrice: Galerie

Jak jsem jel na Slovenský pohár do Trnavy

  Ačkoliv jsem plánoval účast v Německu na EPS, netroufl jsem si na takovou náročnou cestu přes 1000km sám a další zájemce nebyl, zúčastnil jsem se v náhradním programu závodu na Slovensku, kde se v Trnavě jezdí Slovenský pohár, kde je vypsána i kategorie 2WD, takže bylo mou touhou to také zkusit. ... (pokračování)

Vloženo: 15.01., zařazeno v rubrice: Reportáže

Blíží se další závod MSP v Rychvaldu včetně 2WD

  Tuto neděli pokračuje Moravskoslezský pohár onroad závodů v Rychvaldu. Tradičně se jedou v sobotu offroady a neděle patří cestovním, sportovním a formulovým vozům. ... (pokračování)

Vloženo: 05.01., zařazeno v rubrice: Reportáže

European Pancar Series - pojeďme! (doplněno)

  V Německu se pojede 14.-15. ledna třetí podnik EPS - evropské série pancarů. Je to obdoba ETS se vší parádou. Najdou naši jezdci odvahu změřit síly se zahraniční špičkovou konkurencí? ... (pokračování)

Vloženo: 28.12., zařazeno v rubrice: Reportáže

Zkušenosti z Hrotovic a Trutnova

  Obecně bych řekl, že za tu poměrně krátkou dobu, co jezdím po závodech, se pořadatelé až na malé výjimky snaží své závody neustále zlepšovat a dotáhnout je k dokonalosti. Nejinak je to v Hrotovicích na Mibosport cupu či na Open Tour Trutnov. ... (pokračování)

Vloženo: 18.12., zařazeno v rubrice: Reportáže

2WD pozvánka s Team Corally

  10.12. se jede unikátní závod World GT v Hrotovicích a o týden později vánoční Open Tour Trutnov. Bohužel tak nevyjde účast na Xray Challenge v Holešově, kam se rychlé Corally dostane asi až 14. ledna.. ... (pokračování)

Vloženo: 07.12., zařazeno v rubrice: Podvozky

Finále Le Mans Series v Rychvaldě

  Poslední závod Moravian Le Mans Series přilákal 26 jezdců na noční ježdění, které začínalo ve 21 hodin a končilo před pátou ranní... ... (pokračování)

Vloženo: 06.12., zařazeno v rubrice: Galerie

IV. Ostrava Cup ve fotografiích

  Přinášíme pár obrázků ze sobotního druhého podniku Ostrava Cup 11/12, celkově tedy již čtvrtého závodu v Ostravě. Někteří se tam jistě najdou :) ... (pokračování)

Vloženo: 01.12., zařazeno v rubrice: Galerie

Finále Le Mans série 2011 v nočním závodě v Rychvaldu

  Závěrečný závod Le Mans série se pojede v Rychvaldu od 21 hodin. Bude to tradiční závod na 4x10 minut s dvěmi kvalifikacemi. Po skončení vyhlášení výsledků tohoto závodu proběhne i slavnostní vyhlášení celého ročníku LMS. ... (pokračování)

Vloženo: 29.11., zařazeno v rubrice: Moravian Le Mans Series

Jediný závod World GT v Hrotovicích 10.12.2011

  Po vzájemné dohodě mezi řadou jezdců 2WD a organizátora Mibosport Cupu Michala Boka vznikla myšlenka udělat jeden speciálně vypsaný závod World GT dne 10.12. v Hrotovicích. ... (pokračování)

Vloženo: 28.11., zařazeno v rubrice: Reportáže

Reportáž z Ostravy

  Šedesát modelů RC aut v měřítku 1/10 a elektromotory se prohánělo při druhém závodě Ostrava Cupu. Vítězové se radoval z 5ti litrového sudu piva, konkrétně Karel Kratochvíl, Roman Krejčí a Luděk Szostek. Blahopřejme vítězům a děkujeme každému, kdo se podílel na organizaci tohoto velkého a zajímavého závodu. ... (pokračování)

Vloženo: 27.11., zařazeno v rubrice: Ostrava cup

Příští závod Le Mans

stránky seriálu: přihláška
seznam přihlášených
Pořadí LMS 2012
propozice LMS 2012

Doporučujeme

copyright 2009 Roman&Tomáš
TOPlist